Donald Trump a Hillary Clinton - 3
Zdroj: Profimedia
Americké Trumpoty

Republikáni slaví: Donald Trump bude novým prezidentem USA! Co to znamená pro Česko?

9. 11. 2016

Očekávání a předvolební výzkumy byly nakloněné demokratce Hillary Clintonové. Zdálo se, že má post prezidentky USA jasný. Jenže jak už to tak bývá, zdání klame. A tak se příznivci a voliči Donalda Trumpa mohou radovat! Právě on se totiž stane novým prezidentem USA!

9 fotek
Spojené státy 8. listopadu volily nového prezidenta. Před volbami vše nasvědčovalo tomu, že se novou prezidentkou stane demokratka Hillary Clintonová. Jenže republikán Donald Trump opět překvapil a dle agentury AP již překročil hranici 270 volitelů, což znamená, že se stane novým prezidentem Spojených států.

Miliardář Donald Trump je štěstím bez sebe, v newyorském hotelu Hilton dle TN.cz pronesl: „Zrovna mi volala ministryně Clintonová. Pogratulovala nám k našemu vítězství a já pogratuloval jí a její rodině k tvrdě vybojované kampani. Bojovala opravdu tvrdě. Hillary pracovala dlouho a tvrdě a my jí dlužíme velký vděk za službu naší zemi. Teď je čas, aby se Amerika vyléčila z ran s rozdělení. Říkám, že je čas, abychom se sešli jako jeden sjednocený národ. Slibuji každému občanovi naší země, že budu prezidentem všech Američanů.“

Bývalá manželka Donalda Trumpa Ivana pochází právě z České republiky, a tak lze očekávat, že by mohl mít Trump k České republice spíše kladný vztah. Zároveň je ale nevypočitatelný a nikdo neví, co od něj může svět doopravdy čekat. Trump se netají ani tím, že je příznivcem Putina, obdivuje Čínu i severokorejský režim, což může mít nejen pro Českou republiku negativní dopad. Dále také dává najevo, že ho Evropa jako taková nebude zajímat.

Autor: niž

Diskuze