Prostitutka
Zdroj: Profimedia
Práce za všechny peníze

Prostitutka porodila zdravé miminko! Policie nemohla uvěřit tomu, co za půl hodiny udělala

4. 1. 2018

Důvody, kvůli kterým se ženy rozhodnou začít prodávat své tělo, jsou různé. Nejčastějším důvodem je ale nedostatek peněz, často jsou za tím drogy. Jednu věc ale mají tyto ženy společné – jedná se o opravdu nebezpečné „povolání“.

O veškerých úskalích práce „na chodníku“ ví i policistka z Velké Británie, která pracuje v oddělení PCSO. Věnuje se regulování prostituce a vede řadu případů, ve kterých figurují prostitutky. „Tohle bohužel není Pretty Woman, realita je mnohém drsnější“, říká strážnice Jacqui Fairbanks. Jacqui pracuje s těmito ženami již přes deset let. Je přesvědčená, že mnoho z nich se ocitlo v bludném kruhu, ze kterého prostě není úniku – takhle tento drsný systém funguje.

„Některé z těchto žen se stávají prostitutkami, protože zažily v dětství nějaké trauma – rodiče je často bili nebo dokonce sexuálně zneužívali. Násilí bylo odjakživa součástí jejich života, stává se to pro ně něčím běžným. Mnohé z nich ani nemají kde bydlet, od malička žijí na ulici“, popisuje Jacqui životní zkušenosti místních lehkých děv.

„Mnohé z nich mají vážné psychické poruchy. Hlavním problémem ale byly a dodnes zůstávají drogy – většina žen jsou ochotné „šlapat chodník“ jen proto, aby měly na další dávku“, přiznává strážnice. Tvrdí, že i přesto, že mnoho lidí si myslí, že prostitutky si mohou vydělat majland, ve skutečnosti to tak není: „Jedná holka se musela vrátit „na chodník“ půlhodiny poté, co porodila dítě. Porouchala se jí pračka a neměla peníze na opravdu. A tak musela vydělávat.“

Dodává, že většina žen, věnujících se prostituci v jejím okrsku, jsou ve věku mezi dvaceti a třiceti lety. Přiznává ale, že jsou mezi nimi i dvě ženy, kterým už je přes šedesát.

Autor: Iri

Diskuze