Androgynní model
Zdroj: oficiální zdroj / facebook.com
On je žena?

GALERIE: Prosadil se jako modelka. První český androgynní muž je v zámoří celebritou

Aktualizováno 25.2. 2016 18:00

U nás jej skoro nikdo nezná, ale na druhé straně polokoule se pravidelně objevuje na obálkách módních časopisů. Petr Nitka jim totiž nabízí vzhled, jaký má málokdo.

12 fotek
Petrovi je 22 let a je z Ostravy, ale od osmnácti žije střídavě v USA. Už odmala věděl, že není jako ostatní děti, tedy hlavně kluci. Autíčka ho nebrala, dával přednost make upu, šperkům a oblečení. Nikdy nechtěl dělat práci jako ostatní, lákalo ho stát se modelem.

S modelingem začal ve dvaceti v Praze, ale brzy odjel studijně do Austrálie. A právě tam zažila jeho kariéra boom, protože zaujal ty správné lidi. Snímky z jeho prvního focení se objevily na obálce módního magazínu a otevřely mu dveře k focení s dalšími australskými fotografy. Nyní spolupracuje i na natáčení uměleckého módního filmu.

Petr sám sebe označuje za „androgynního modela“. Androgyn je podle řecké mytologie bájná oboupohlavní bytost. Na fotografiích se Nitka stylizuje jako žena a dělá typicky ženské pózy.

Androgynové jsou očividně v Austrálii populární. Pochází odtud i nejznámější androgynní model Andrej Pejic, který předvádí jak dámské, tak pánské kolekce. Proslavil se po přehlídce pro Jeana Paula Gaultiera, kde na sobě měl svatební šaty. Před dvěma lety ale podstoupil chirurgickou změnu pohlaví a nyní vystupuje jako Andreja Pejic.

Autor: mkr

Diskuze