Reklama
Reklama
Zdroj: TV Nova
Vysvětlení

Proč střelce z Brodu nezabila první hlídka?

25. 2. 2015

Proč střelce z Uherského Brodu, který v úterý odpoledne zabil osm lidí a pak sebe, nezabila první hlídka? Zde je vysvětlení šéfa krajské policie.

"Policisté dorazili na místo. Byli vystrojení neprůstřelnými vestami, které vozíme v našich služebních autech. Oba měli zbraň v ruce a přibližovali se k tomu prostoru," popsal začátek prvního zákroku šéf zlínské krajské policie Jaromír Tkadleček.

 

"Je třeba si uvědomit, že pachatel měl situaci na rozdíl od nich zvládnutou a věděl, co se chystá. Zahájil na ně okamžitě palbu, policisté použili zákonné výzvy, na které pachatel nereagoval. Oba dva vyhodnocovali použití zbraně. Osoba ale střílela z protilehlého rohu restauračního zařízení, kryla se za barovým pultem a byla z ní vidět pouze hlava a ruka, která střílela ze střelné zbraně. Restaurace v té době byla plná různě ležících, sedících lidí, o kterých ti policisté nemohli vědět, jestli jsou živí, zranění nebo mrtví. Vyhodnotili proto situaci tak, že by nebyli schopni dotáhnout zákrok úspěšně do konce, a proto přivolali posily," detailně rozebral situaci a možnosti zasahující hlídky krajský šéf policie. Více o případu se dozvíte zde.

Autor: mivr

Diskuze

Reklama
Reklama