Marian a Iva z Výměny - 2
Zdroj: TV Nova
Třeba budou mít štěstí

PROBLÉMY Ivy (17) a Mariana z Výměny: Prognóza je špatná! Tohle manželé možná nezvládnou

14. 2. 2018

Iva a Marian z Výměny manželek způsobili po odvysílání dnes už legendárního dílu velký rozruch. Všechny fascinoval jejich obrovský věkový rozdíl a fakt, že 17letá Iva je matkou téměř dvouleté holčičky. A přesně tohle je do budoucna problém, který podle psychologa může skončit špatně.

7 fotek
Výměna manželek, během které se představila nevšední rodina složená ze sedmnáctileté Ivy, jejího o 28 let staršího manžela Mariana a dvouleté dcery Dominiky, zvedla ze židle mnoho lidí. Marian poté dlouho čelil nátlaku a urážkám veřejnosti, že je pedofil. Dokonce byla na pár poslána sociálka!

Oba dva i přesto tvrdí, jak moc se milují a dokonce brzy přibude na svět druhé dítě. Jenže podle psychologa Jeronýma Klimeše může tahle idyla dříve nebo později skončit právě z důvodu obrovského věkového rozdílu. Má manželství Ivy a Mariana do budoucna šanci? „Je to riskantní, když to dobře dopadne, tak to dobře dopadne, ale často se stává, že takto věkově rozdílné páry se rozpadnou. Dítě je sice stmelí třeba na pět až deset let, ale ani to kolikrát není vše. Otázkou je jejich životní styl, rozdílnost myšlení a ve finále i psychická nálada,“ prozradil pro Extra.cz psycholog Klimeš.

Na druhou stranu na to, aby tohle někoho nepadlo, nemusí být člověk ani psycholog. Iva je mladá a jak se s oblibou říká, nevybouřená, proto lze čekat, že se časem takzvaně utrhne ze řetězu jako dívky v jejím věku a bude chtít vše pozdě, ale přece dohnat. Zatímco ona bude mladá a plná energie, Marian bude pomalu ale jistě spět k důchodu a myšlenkám na vytoužený klid. V tomto směru proto panují obavy, že si pár přestane chtě nechtě rozumět. Třeba ale budou výjimka potvrzující pravidlo! Kdo ví...
 

Autor: bin

Diskuze