Princ George - 1
Zdroj: Profimedia / Twitter
Už to není jen George

Princ George má nové příjmení! Překvapí vás, jak ho začali ve škole nazývat

10. 9. 2017

Nejen pro obyčejné děti začal nový školní rok, ale i pro britskou královskou rodinu. Ve čtvrtek šel poprvé do školy princ George (4) a vysloužil si hned nové „příjmení“. Jak mu ve škole říkají?

6 fotek
Další významná životní etapa nastala v britské královské rodině. Z malého prince George (4) už je velký kluk! Ve čtvrtek jej čekal první školní den v přípravné škole. I když bylo v plánu, že George doprovodí oba rodiče, nakonec vévodkyně Kate (35) zůstala kvůli zdravotním potížím, které ji provázejí během těhotenství, doma!

A jak ve škole malému princi říkají? Ve škole se rozhodli, že mu budou říkat George Cambridge. Toto spojení samozřejmě není náhodné, princ má totiž od narození titul princ George z Cambridge.

O princově novém „příjmení“ informoval deník Guardian. George dostal také štítek se jménem George Cambridge, který má nyní připevněný na aktovce. V Británii je nicméně tradicí, že většina členů královské rodiny příjmení nepoužívá. Je zvykem, že jsou rodiny pojmenované podle pozemků a královských domů, které vlastní.

Autor: niž

Diskuze