Parfém
Zdroj: Thinkstockphotos
Chyba lávky

POZOR: Skladujete parfémy v koupelně? Už nikdy to dle odborníků nedělejte!

19. 5. 2017

Snad každý si občas rád pořídí nový parfém. Provoní naše tělo, vlasy i oblečení a cítíme se díky němu svěží. Kam ale čerstvě zakoupený parfém odkládáte? Nejspíš i vy ho rovnou umístíte do koupelny jako většina lidí. Jenže to je chyba.

Vůně nám přinášejí radost a mnozí z nás jsou na nich přímo závislí. Když se objeví nějaký nový parfém v obchodě, už si ho běží pořídit. V takovém případě pak máme doma víc parfémů, než potřebujeme. Důležité je ale především to, kde je skladujeme.

Většina lidí skladuje parfémy v koupelně, což je dle expertky Marlen Harrison zásadní chyba. Teplo a vlhko, které se v koupelně nachází, způsobují rozpad vonných olejů. To znamená, že z parfémů vyprchává libá vůně a naopak se v nich tvoří nepříjemný zápach. Rychle se vám tedy i drahý parfém zkazí.

Marlen Harrison tuto zásadní chybu popsala v deníku Mirror a uvedla mimo jiné i to, že by ženy měly používat parfémy, zatímco muži toaletní vody. Koncentrace vonných olejů v kvalitním parfému je 20–25 %. U běžných parfémů je to 15–20 %. Platí tedy to, že čím víc vonných olejů, tím kvalitnější a dražší parfém.

Autor: niž

Diskuze