Smartphone
Zdroj: Twitter
Týká se to všech!

POZOR: Hackeři mohou snadno zjistit váš PIN i hesla na chytrém telefonu! Tohle s ním totiž dělá každý

12. 4. 2017

Chytrý telefon už má v dnešní době až na pár výjimek snad každý. Svá zařízení si snažíme co nejvíce chránit, vymýšlíme PIN kódy a záludná hesla a doufáme, že to bude k udržení našich citlivých údajů stačit. Ve skutečnosti je veškerá snaše snaha marná...

Zahraniční studie dokázala, že chráněné už není žádné chytré zařízení, ať už se jedná o telefon, tablet nebo cokoli podobného. A skutečně stačí pouhý pohyb telefonu a hackeři rázem znají vaše hesla a PIN kódy! Jak je to vůbec možné? Odpověď je jednoduchá, chytré zařízení!

Většina z těchto výrobků už má dnes v sobě zabudované nejrůznější senzory. Kameru, mikrofon nebo GPS jistě všichni na svých zařízeních dobře známe, ale tušili jste, že vaše telefony obsahují například i čidlo otáčení nebo pohybová čidla? Právě ty mohou být využívány škodlivými aplikacemi a webovými stránkami a prozradit jim vaše údaje, aniž byste o tom tušili.

Přesvědčili se o tom odborníci z univerzity v Newcastlu, kteří si sami vyzkoušeli zjistit nějaké to heslo obyčejným využitím pohybových senzorů. A výsledek? Programy opravdu rozluštily znaky, které se použily při zadávání obyčejného čtyřciferného PIN kódu nebo hesla!

„Mobilní aplikace a webové stránky nemusí žádat o povolení k přístupu k většině senzorů, a tak jim mohou škodlivé programy skrytě naslouchat,“ vysvětlil doktor Maryam Mehrnezhad, jeden z výzkumníků. A žádný snadný způsob, jak se proti tomu chránit, podle časopisu zaměřeného na zabezpečení informací neexistuje.

Autor: ryn

Diskuze