Šedé vlasy
Zdroj: Profimedia
Tajemství vlasů

POZOR: Objevují se vám šedivé vlasy již v mládí? Může to znamenat vážnou nemoc!

26. 4. 2017

Šedivění už tak nějak k životu patří. Mnozí z nás se nad tím ani nepozastavují, protože je často způsobené stárnutím. Když ale začneme šedivět již v mládí, může být něco špatně. Co to může znamenat?

1. Nemoc srdce
Pokud je ve vašem okolí mladý muž, který začíná rychle ztrácet svou přirozenou barvu vlasů, mohlo by se jednat právě o onemocnění srdce. Vědci totiž zjistili, že v takovém případě se takto může projevovat ischemická nemoc srdce, která může být ze začátku bez jiných příznaků.

2. Nedostatek vitamínů
Začínáte-li šedivět, může se ve vašem případě jednat o nedostatek vitamínů B12 a D3, které jsou esenciálními složkami pestré stravy. Podle vědců nedostatek těchto vitamínů způsobuje postupnou ztrátu melaninu, tedy pigment, jenž dodává naší kůži a vlasům přirozenou barvu.

3. Hromadění peroxidu
Naše tělo si ve vlasových folikulech hromadí malé množství peroxidu vodíku. Pokud dojde k nadměrnému hromadění této látky, může se nám měnit barva vlasů.

4. Kouření
Tento zlozvyk nemá za následek pouze rakovinu plic. Časté a pravidelné kouření může způsobit i vypadávání a šednutí vlasů.

5. Genetika
Občas za vypadávání nebo šednutí vlasů může prostě jen genetika. Díky rozložení rodinných genů v těle můžete začít šedivět již před třicítkou.

Tak co, našli jste se v jednom z těchto bodů?

Autor: kam

Diskuze