Mytí rukou Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Varování

POZOR: Myjete si obvykle ruce i při bouřce? Už nikdy to nedělejte!

8. 7. 2017

Ano, pokud jde o bouřku, tak všichni od malička slýcháváme, že bychom se neměli při bouřce skrývat pod stromem, koupat se a tak dále. Ale je tu ještě jedna věc, na kterou se jaksi zapomnělo – mytí rukou!

Bouřky v posledních dnech zasáhly Česko, a tak není na škodu vědět, jak se vyhnout nebezpečí, které při nich hrozí. Klasická varování před bouřkou známe snad všichni. Ale nikdo nám od malička neříkal, že bychom si také při bouřce neměli mýt ruce. Proč?

Když jasnou oblohu vystřídají hromy a blesky, neměli bychom podle meteorologické služby Met Office používat kohoutky. Důvodem je to, že se blesk snaží najít materiály, jako je kov, které mohou působit jako vodič. Právě potrubí některých domů je kovové, což znamená, že přitahují blesky.

Ale to není všechno, naše voda není 100% přirozená a existují různé nečistoty, které mohou také pomoci vést elektřinu, čímž se dále zvyšuje riziko šoku. To všechno znamená, že puštění kohoutku by vás mohlo v konečném důsledku i zabít. Samozřejmě pravděpodobnost není příliš vysoká, ale vzhledem k tomu, že minulý týden zasáhl ženu na pražském Střížkově blesk a ona následně zemřela, je dobré dávat si pozor a různým nebezpečím se raději vyvarovat.

Autor: niž

Diskuze