Pantera - 3
Zdroj: Twitter / YouTube.com
Varovné znamení

POZOR! Dělají se vám tyto skvrny na těle? Může to být otázka života a smrti!

15. 1. 2016

Některé symptomy vážných nemocí jsou známé. Ale některé příznaky, které možná považujete za normální, mohou předznamenávat něco opravdu nebezpečného.

3 fotky
Cukrovka patří mezi autoimunitní onemocnění, které je typické příznaky jako rapidní hubnutí, žízeň nebo nadměrná únava. Jenže teprve čtrnáctiletá dívka z Británie na vlastní kůži poznala, že tyhle příznaky nejsou rozhodně jediným varováním.

Na krku se jí totiž udělala zvláštní pigmentace, která vypadala jako popraskané čáry. Dívka nejdřív váhala, ale nakonec se rozhodla navštívit lékaře. Vyšetření ukázalo, že se jedná o tzv. akantózu. To je kožní onemocnění, při němž dochází ke stluštění kůže a jejímu tmavému zabarvení.

Akantóza může značit nejen zánětlivé procesy v těle a nádory, ale právě i cukrovku, kterou lékaři diagnostikovali mladé dívce. Snížená hladina inzulínu je pro člověka velmi nebezpečná, protože tento hormon má v těle na starost několik životně důležitých funkcí. Jeho nedostatek způsobuje metabolický rozvrat a může znamenat kolaps, a dokonce i smrt. "Vážně sledujte u vašeho dítěte jakoukoli změnu. Může to být otázka života a smrti," varuje matka nově diagnostikované diabetičky.

Náctileté dívky si prsa vyšetřují, chlapci na svá varlata kašlou
VAŠE PŘÍBĚHY: Kvůli hrozné nemoci se lidem hnusím
Nemoc zvaná hypochondr – máš ji taky?

Autor: lor

Diskuze