Reklama
Reklama
Like a boss
Zdroj: Profimedia
Už žádné soukromí...

Používáte v práci Facebook nebo třeba Yahoo? Tak pozor! Tohle vám může pěkně zavařit život!

15. 1. 2016

Taky si občas v práci zapnete Facebook nebo pošlete soukromé zprávy? Tak teď vaše chování může mít vskutku nemilé následky.

Přemýšleli jste někdy o tom, zda je bezpečné psát soukromé zprávy v práci? Můžeme vás ujistit o tom, že teď už rozhodně ne. Kromě toho, že váš šéf může vidět, co komu píšete, si můžete zavařit i na pěkný průšvih s nemilými následky.

Pravdou totiž zůstává, že používání pracovního počítače nebo telefonu by mělo sloužit výhradně k pracovní činnosti, nikoli k soukromým účelům. Váš zaměstnavatel má navíc plné právo a možnost "skenovat" vše, co projde vaší poštou nebo může zavést přímo sledovací program do vašeho počítače či mobilu, který sleduje celodenně vaši aktivitu a měří i strávený čas.

Diskusi vyvolal nedávný případ rumunského inženýra, který během pracovní doby chatoval přes Yahoo Messenger nejen se svými kolegy, ale i snoubenkou a bratrem. Evropský soud pro lidská práva však na základě jeho stížnosti rozhodl, že firemní politika zakazuje používání zpráv k osobním účelům, a společnost má tedy právo odposlouchávat a hlídat zaměstnance.

Takže příště bude možná moudřejší si rozmyslet, jestli si v práci pokecáte s kolegou nebo pošlete zprávu přítelkyni...

Autor: lor

Diskuze

Reklama
Reklama