Babička v nemocnici
Zdroj: Profimedia
Hrozná smrt

Podivné úmrtí v nemocnici: Babička se napila ze džbánku na vodu a zemřela!

7. 5. 2018

Babička, která nebyla nijak vážně nemocná, ležela v nemocnici. Když jí sestra podala džbán s vodou, aby se napila, žena zemřela.

Joan Blaber (†85), která loni v září ležela v nemocnici Royal Sussex Hospital, zemřela poté, co se napila ze džbánu na vodu, který jí na stolek vedle postele připravila sestra. V nádobě ovšem nebyla voda, ale čisticí prostředek, který pacientku zabil.

"Víme, kdo tam tu vodu položil, ale počínání sestry bylo neúmyslné. Tekutinu do džbánu nalil někdo z personálu a ona vůbec netušila, že ubohé pacientce servíruje čistící prostředek," uvedla vyšetřovatelka Veronica Hamilton-Deeleyová.

Stále není jasné, kdo ze zaměstnanců džbán naplnil. Podle vyšetřovatelů však nešlo o záměr ženu usmrtit. Jde tedy o zabití z nedbalosti. "Vyslechli jsme stovku zaměstnanců. Mnoho z nich nebylo schopno absolvovat výslech bez tlumočníka. A nebyli to pouze členové pomocného personálu. Dokonce i zdravotní sestra potřebovala překladatele španělštiny," řekla médiím vyšetřovatelka.

Podle ní je za celým incidentem nedostatečná znalost angličtiny personálu. Čistící prostředek do džbánu na vodu nejspíše nalil někdo, kdo nebyl schopen si přeložit nápis na jeho lahvi.

Vyšetřování případu trvá už osm měsíců. Není přitom vůbec vyloučeno, že se podobná situace bude opakovat. Vše by mělo být uzavřeny do konce tohoto roku.

Autor: mk

Diskuze