Zdroj: YouTube.com
Kouzlo zůstává

PO PÁR LETECH... Holčička z válečného videa vyrostla. Podívejte se, jak dnes vypadá

27. 5. 2016

Před pár lety natočila varování pro všechny lidi, varování pro ty, kteří si myslí, že válka je od nich tak daleko, že se jich nemůže nikdy dotknout. A nyní se objevila znovu.

Na videu byl zachycen rok života malé holčičky. Každý den v jediné vteřině. I ta stačila na to, aby vás zasáhlo, jak se její život s příchodem války do její země změnil. Ať už to byla Syrie, Lybie, nebo Irák, říkali jste si, že nesmíte dopustit, aby se něco podobného jednou stalo i vašim dětem. Aby i oni viděli za oknem nepřátelské vojáky.

Po více než dvou letech se dívka objevila v dalším videu. Je starší, vyšší, ale o kouzlo hlubokých očí nepřišla. A dál všem ukazuje, o co všechno ji připravila válka. V novém videu zakouší jaké to je být uprchlíkem. Jakými strastmi se musejí projít děti, které přijdou o domov.

Pozná plavbu na gumovém člunu v rozbouřeném moři, pozná ploty, za kterými se rozkládá západní svět, pozná, jaké to je, když jí "zuřivá reportérka" podrazí nohy. A díky ní poznáte i vy, jaké to je utíkat před válkou.

 


 

Autor: red

Diskuze