Mise nový domov
Zdroj: TV Nova
Mise nový domov

Petra je na vozíčku. Celý život trpí vzácnou nemocí! Jak si tým Mise poradil s bezbariérovým bydlením?

7. 12. 2017

V dalším díle Mise nový domov se tým v čele s Terezou Pergnerovou vydal do severočeského města Česká Lípa. Tam žije Petra, která trpí vzácnou nemocí – lámavostí kostí. Od malička je na vozíčku. Sama vychovává osmiletého syna.

9 fotek
Je vůbec zázrak, že syna má. Při jejím stavu hrozilo, že jí během porodu praskne pánev. Naštěstí se jí ale, i přes varování lékařů, narodil zdravý syn Viktor. Petra za sebou má těžký život a k tomu přes 60 zlomenin. Ve svém stavu by potřebovala bezbariérové bydlení.

I ve svém stavu se ale snaží pomáhat ostatním. Chodí do domova důchodců pomáhat seniorům. Ač by to nikdo neřekl, jezdí ráda na kole a plave. Je čtyřnásobnou mistryní České republiky v jízdě na specializovaném handbiku.

Malý Viktor má jeden velký sen. Chce se stát youtuberem. A tak se v tomto sílu objevil speciální host – hvězda Tvojí tváře a Ordinace v růžové zahradě Milan Peroutka! Viktor dostal tablet a Milan mu dal cenné rady, jak pořídit pěkná videa.

Z celé přestavby i ze všech překvapení, které jim Mise nový domov nadělila, byli Petra i Viktor velice nadšení. A Petře se díky Tereze Pergnerové splnil ještě jeden velký sen – profesionální focení.

Na celý díl se můžete podívat na NovaPlus.

Autor: mk

Diskuze