Petr Kotvald - 1
Zdroj: Profimedia / facebook
Další smutná zpráva

TRAGÉDIE: Petr Kotvald truchlí! Přišel o velmi blízkého člověka

10. 10. 2017

Petr Kotvald je zdrcený a truchlí. Zemřel mu blízký přítel a člověk, který byl u zrodu jeho kapely Trik.

5 fotek
Zemřel hudební pedagog a kytarista Marek Šimůnek (†57), jeden ze zakládajících členů Kotvaldovy (58) kapely Trik a její první kytarista. Kapelu spolu s dalšími členy založil Petr Kotvald v roce 1986 poté, co vystoupil z pěveckého týmu, jež tvořil s Hanou Zagorovu (71) a Stanislavem Hložkem (63).

„Je mi smutno, náš pozemský prostor opustil Marek Šimůnek, historicky první kytarista a zakládající člen mé doprovodné kapely Trik. Marku, bylo mi ctí se s Tebou potkávat na jevištích i mimo ně. A že to byl občas ,fičák´. Tak šťastnou cestu do míst, kde náš čas už nehraje žádnou roli. A vřelý dík za tvůj Ráj budoucích lásek,“ napsal v neděli na své oficiální facebookové stránce zdrcený Petr Kotvald.

Marek Šimůnek působil jako hudební pedagog. Vyučoval hru na kytaru. Poslední roky vystupoval s kapelou Last Minute, kde zastával také roli manažera skupiny. Ta kvůli jeho vážné nemoci v létě ukončila činnost.

Rozloučení s Markem Šimůnkem proběhne při mši svaté ve čtvrtek 12. října 2017 v 10:00 v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí. Pohřben bude následně na Vinohradském hřbitově. „Přijďte všichni, kdo se s ním, spolu s námi, chcete rozloučit,“ vzkázala Šimůnkova rodina na Facebooku kapely.

Autor: mk

Diskuze