Petr Janda
Zdroj: YouTube.com
Předčasně pohřbil ženu, syna i kamarády...

Série tragických úmrtí v okolí Petra Jandy: Koho všeho už pochoval?

Aktualizováno 13.5. 2013 00:56

Zpěvák a lídr skupiny Olympic Petr Janda (70) už během života přišel o hodně blízkých lidí. Smrt mu předčasně zasahovala do rodiny i do kapely. Jak se zpěvák s úmrtími vyrovnával?!

Manželka Jana

Petru Jandovi zemřela v roce 1991 manželka Jana, která měla rakovinu vaječníků. “Nejsmutnější větu, kterou mi řekla, bylo, když po Vánocích odjela za maminkou a řekla mi, že chce umřít doma, takže já jsem ji ani umírat neviděl,“ vzpomíná rocker na první neštěstí v rodině. Jana se nedožila šestačtyřiceti let.

Syn Petr

Ve svých pětatřiceti letech zemřel Jandovi také syn Petr. Dlouhých jedenáct let bojoval s nádorovým onemocněním na mozku, v roce 2001 boj s rakovinou prohrál. “Já jsem věděl, že umře a myslel jsem si kvůli tomu, že to zvládnu lépe… Když mám trápení, hraju na kytaru, hodně mi to pomáhá, ta kytara zvládne zahrát smutně, trýznivě. Tenhle smutek už ale nezvládla ani ta kytara,“ říká smutně zpěvák.

Správce Martin Ipser

Zpěvákův dlouholetý kamarád, který se mu staral o jeho sídlo a občas i dětičky, utonul minulý rok. “On se strašně bál vody a jednou šel okolo rybníka, spadl tam. Chvíli plaval, ale pak už to prostě nezvládl. Dodnes má u rybníka pomníček,“ vzpomíná Petr.

Olympic

Pro Petrovo kamarády a kluky ze skupiny Olympic si smrt přišla hned několikrát. Zemřel zpěvák Miky Volek, oběsil se Mirek Berka, zemřel také Petr Hejduk, Antonín Pacák a jako poslední odešel bubeník Milan Peroutka. “Je to strašně těžké. Je mi hrozně. Kdybych měl čas, dal bych si s hudbou na chvíli pauzu, ale když vidím, co se okolo mě děje, třeba měsíční pauza by mohla být už ta poslední,“ říká Janda.

Autor: eja

Diskuze