Facebook emotikony
Zdroj: Profimedia / facebook
Vyhněte se trapasu!

OFICIÁLNÍ! Víte, jak používat nová facebooková tlačítka? Tady je návod!

Aktualizováno 29.2. 2016 11:21

Před několika dny přišla sociální síť Facebook s velkou revolucí. Ke klasickému tlačítku "líbí se mi", přibyla tlačítka s různými emocemi. Umíte však tyto emotikony používat tak, abyste předešli trapasu?

Tlačítko líbí se mi prošlo změnou pouze grafickou. Teď ho ohraničuje modrý kruh. Pokud jste konzervativní a bojíte se, že tlačítko časem zanikne, pak nemusíte mít obavy. Existuje mnoho statusů a obrázků, na které lze reagovat pouze tlačítkem "líbí se mi".

Mezi nová tlačítka patří smajlík, který označuje smutek. S tímto tlačítkem zacházejte opatrně! Vždy si v hlavě rozmyslete, zda status, kterému chcete přidělit tento smutný emotikon, je opravdu tragický. Myslete na to.

Další tlačítko se zřejmě stane hitem! Emotikon s názvem "wow" nám dává možnost se nad statusem podivit a vyjádřit své překvapení. Samozřejmě se může jednat jak o pozitivní překvapení, tak o negativní. Nebojte se "wow" začít používat!

Bílé srdíčko na červeném pozadí značí lásku. Možná budete v rozpacích, zda statusu přidělit like nebo srdíčko. Jedno je jasné, vždy se rozhodněte tak, jak to cítíte. Dejte si však pozor, aby váš Facebook nebyl příliš přeláskovaný. Valentýn už byl...

Emotikon "haha" použijte ve chvílích, kdy se budete smíchy popadat za břicho. Veselá videa se zvířátky nebo selfie s vyšpulenými rty jsou jako dělaná právě k použití tlačítka "haha".

A to nejlepší na závěr. Konečně můžeme vyjádřit naštvání a nelibost. Facebook vyslechl naše prosby a vytvořil tlačítko plné hněvu. Opět platí pravidlo, abyste s tímto emotikonem šetřili a zbytečně nevyvolávali negativní vlny. 

Autor: DyA Prásk.tv

Diskuze