Uprchlíci - 4
Zdroj: facebook.com
Nejsou drazí

ODPORNÝ obchod se zoufalými lidmi! E-shop nabízí pronájem uprchlíků

22. 1. 2016

Internet v posledních dnech zhnusil projekt, který je za hranicí obchodování s lidmi. Mezinárodní e-shop začal nabízet lidské zdroje z rozvojových zemí světa. A nechává si za to tučně zaplatit!

7 fotek
„REFURENTAL je inovativním poskytovatelem běženců pro rozličné příležitosti. Seznamte se s nabídkou našich různorodých mužských, ženských a skupinových modelů,“ píší prohnaní majitelé obchodu.

Je to vážně odporné! Uprchlíci jsou na stránkách www.refurental.com nabízeni jako produkty v běžném e-shopu. Nechybí u nich ani detailní popisek s výškou, váhou a speciálními dovednostmi. Ceny se pohybují od 300 euro na člověka za den. Proč???

Nelidští zakladatalé tohoto e-shopu se očividně snaží vydělat na uprchlické krizi, která v současné době sužuje Evropu a okolní země. „Naše společnost se snaží o co nejefektivnější využití lidského kapitálu, který současná situace ve světě přináší. Nabízíme rozličné modely, kdy každý z nich vykazuje rozličné znalosti, zručnost nebo dovednosti.“ uvádějí na svých děsivě skutečných facebookových stránkách. Můžete si tak objednat bývalého vrcholového sportovce z Ruska nebo některou z polonahých aktivistek feministické skupiny FEMEN.

Některé „modely“ se neprodávají pouze samostatně, ale také v jakémsi zvráceném balíčku – devětatřicetiletou služebnou z Čečny tak dostanete spolu s jejími čtyřmi dětmi, které údajně mohou zastat různé drobnější domácí práce.

REFURENTAL existuje už minimálně rok, až letos však společnost s mezinárodní působností vstoupila na český trh, kde se setkala s ostrou palbou kritiky. Podle komentářů na Facebooku je jasné, že Češi toto obchodování s lidskými zdroji tvrdě odsuzují. Ostatně můžete se přesvědčit v naší galerii.

Není také jasné, kolik (a jestli vůbec!) dostanou využívané osoby zaplaceno. Také jste tak znechuceni?

Autor: mkr

Diskuze