Heslo
Zdroj: Profimedia
Doufejte, že ne!

ODHALENO: Tady je 6 nejhloupějších a zároveň nejpoužívanějších hesel! Je mezi nimi i to vaše?

27. 5. 2018

V dnešní době internetu má patrně každý člověk několik hesel, která si musí pamatovat. A vymyslet takové heslo není leckdy žádná legrace. A tak se řada lidí přiklání k takovým, která se dobře pamatují. Jenže to má jeden háček - jsou velmi snadno rozšifrovatelná pro případného hackere či jiného zvědavce.

Studie z americké polytechnické univerzity Virginia Tech odhalila, jakých šest nejčastějších typů hesel lidé po světě používají. Řadí se některé vaše do tohoto hloupého žebříčku?

1. Název sportovního týmu - Hlavně muži si velmi rádi dávají do svých přihlašovacích údajů heslo, jež nese název jejich oblíbeného sportovního týmu.

2. Název oblíbeného filmu, kapely, zpěváka,... - Poslouchá hodně lidí ve vašem okolí například Edda Sheerana? Pak je dost možné, že ho někdo používá i jako své heslo.

3. 123456 - Heslo, které zná každý, ale na druhou stranu se málokomu chce věřit, že by dneska tohle někdo ještě používal. Opak je ale pravdou! Lenochů, kteří jsou líní vymýšlet si a pamatovat něco složitějšího, je stále dost.

Další tři najdete na druhé straně!

 

Autor: bin

Diskuze