Liam Derbyshire - 1
Zdroj: Profimedia
Neustále ve střehu

Obrovské trápení: Chlapec nesmí normálně usnout. Jinak se už nikdy neprobudí!

9. 8. 2017

Nejsladší na světě je spánek! Většina z nás si však neumí představit, že ne všichni mají to štěstí, že se mohou normálně vyspat a odpočinout si. Tento chlapec jen tak usnout nemůže. Hrozí mu totiž, že jinak zemře...

4 fotky
Sedmnáctiletý Liam Derbyshire z britského Gosportu trpí od narození zvláštním syndromem, kdy jeho plíce po usnutí přestanou fungovat a bez dýchacího přístroje by se nedočkal rána. Liam se svých sedmnáctin dožil především díky obětavé péči svých rodičů.

Když se Liam narodil, lékaři mu dávali pouze šest týdnů života. Nicméně Liam svůj boj s nemocí zvanou Ondinino prokletí, která se projevuje poruchami dechu, nevzdal, a za pár měsíců už oslaví osmnácté narozeniny. Odhaduje se, že na světě existuje pouze 1 500 osob se stejným onemocněním.

Centrální hypoventilační syndrom v podstatě znamená, že když spíte, váš frenický nerv se nezapojí, takže vám mozek neříká, abyste dýchali. V noci, kdy Liam spí s dýchacím přístrojem, ho obětaví rodiče neustále hlídají, aby se ujistili, že přístroj funguje a jejich syn tudíž žije. „Pokud se mě zeptáte, jestli jsem měl dobrý noční spánek, odpověď je ne. Ode dne, kdy se Liam narodil, jsem se pořádně nevyspal,“ řekl pro Mirror otec Kim.

Autor: niž

Diskuze