Nový ostrov v Bermudském trojúhelníku - 1
Zdroj: Twitter
Tajemný ostrov

Záhada Bermudského trojúhelníku: Objevil se v něm tajemný ostrov!

30. 6. 2017

Bermudský trojúhelník je používaný název pro oblast, která se rozkládá mezi Miami, Portorikem a Bermudami. Patří mezi nejzáhadnější místa na světě nechvalnou zásluhou podivného zmizení letadel, lodí a dopravních prostředků ve 20. století. Nyní má o další záhadu navíc. Objevil se zde ostrov, který už má i jméno!

Bermudský trojúhelník je celosvětový fenomén, který dodnes přitahuje mnoho odborníků, laické veřejnosti  i odpůrců záhadné teorie. Svého zájmu si získal zejména ve 20. století, kdy došlo k podivnému zmizení pěti amerických bombardérů TBF Avenger v roce 1945, dalším zmizelým prostředkem je americká loď Cyclops v roce 1918 se 309 členy posádky nebo plachetnice jménem Mary Celeste v roce 1872. Někteří i věří, že se tam nachází časoprostorné díry vypadající jako mraky ve tvaru doutníku.

Odborníci a milovníci tajemna a podivných jevů mají o jednu záhadu navíc. Nedávno se zde objevil na povrchu hladiny nový ostrov, jenž byl pojmenován Shelly (mušlový), díky velkému množství mušlí, co se na něm nachází. Tuto atrakci mají k vidění poblíž mysu Cape Point v Severní Karolíně, jenž je vzdálen pouhých 50 yardů (cca 1 km).

Veřejnost však byla informována, aby se lidé na ostrov nepokoušeli dostat, protože zde se vyskytují silné proudy a jsou zde také žraloci. A podle znalců lokality hrozí více napadení žralokem než utopení. Jenže fascinace záhadným jevem je u některých natolik silná, že nedbají zákazů ani doporučení, a například dobrodruh Travis Phillips tvrdí: „Zamiloval jsem si ostrov právě pro tu spoustu mušliček kolem."

Ačkoliv je podle vědců osud ostrova nejasný, předpokládá se, že by mohl nadále růst a stát součástí mysu Cape Point, takže by ostrov mohl nakonec zmizet tak rychle, jak se objevil. Stejně tak racionálně někteří přistupují k celkovému trojúhelníku. Je zde vyšší koncentrace hurikánů a tornád, nachází se zde větší hloubka než šest kilometrů a vedle ostrovů je tu také členitý podmořský terén, mořské příkopy a vápencové útvary.
 

Autor: ham

Diskuze