Reklama
Reklama
Takhle si ho budeme pamatovat
Zdroj: isifa.com
Hot News Nejlepší období jeho života

Ničeho nelituji, řekl před smrtí Milan Peroutka, bubeník Olympiku

Aktualizováno 6.5. 2013 12:27

Pro Milana Peroutku (†49) bylo angažmá ve skupině Olympic životní výhrou. Vedle Petra Jandy vystoupal na vrchol popularity. "Olympic mi určitě dal hodně hudebních, ale i životních zkušeností," řekl nedávno bubeník, který v sobotu tragicky zahynul.

Jak ke smutné události došlo? V pátek večer odehrál koncert se skupinou v Karlových Varech a v sobotu ráno ho našla tchyně na zahradě jeho domu v Praze mrtvého. Po pádu ze schodů mu už nebylo pomoci, měl smůlu, že v době nehody byl doma sám.

Uvidíme ještě Olympic? Kapela po smrti bubeníka ruší všechny koncerty

Peroutka v Olympicu působil od roku 1986. Nahradil Petra Hejduka (†45), který už nechtěl hrát vedle autoritářského Petra Jandy a založil si vlastní skupinu Balet. Milan, který předtím bubnoval v kapele Leška Semelky nebo OK Bandu Marcely Březinové, přinesl na svou dobu ostrý, tvrdý zvuk bicích, který Olympic trochu přiblížil k módní vlně metalu.

Nejdřív dělal konkurz, poté čtrnáct dní čekal na telefonát a nakonec se frontmen Janda rozhodl právě pro něj. "Najednou jsem hrál s kapelou, kterou natáčela televize, dělala desky a jezdila dvacet koncertů za měsíc. Co víc jsem si mohl přát?" bilancoval Peroutka v deníku Blesk.

Olympic dal Peroutkovi hodně a vzal mu také něco? "Šetadvacet let života. Ale ničeho nelituji,“ odpovídal muzikant, jehož předchůdci v legendární kapele byli kromě Hejduka dodnes populární František Ringo Čech a rovněž už zesnulý Jan Antonín Pacák, kterého kromě hitu "Bonsoir mademoiselle Paris" proslavily jeho obrazy.

Autor: ham

Diskuze

Reklama
Reklama