Asyl Spray
Zdroj: facebook
Žert, nebo krutá pravda?

ZTRÁTA ROZUMU: Politická strana v Dánsku rozdává spreje proti uprchlíkům! Jak proboha fungují?

30. 9. 2016

Fenomén „uprchlíků“ nabírá na stále větších obrátkách. Každá země se k oné záležitosti s uprchlickou krizí staví po svém. Ovšem předvolební kampaň dánské politické strany to pojala opravdu neuvěřitelně – občanům rozdává proti migrantům spreje!

O víkendu proběhl bez nadsázky řečeno mezinárodní rozruch. Vyvolán byl dánskou konzervativní stranou, jež si říká Národní demokraté. Ta přišla v obraně proti uprchlíkům s „nápadem“ zcela se vymykajícím hranicím soudnosti. Ve městě Hadersley rozdávali totiž zástupci této politické strany lahvičky s nápisem „Asyl-spray“ neboli „Spreje proti uprchlíkům“. 

Kdo by si však myslel, že se jednalo pouze o nevkusný politický výstřelek formou šíleného žertíku, byl by na omylu. Důkazem byla vážná tvář a slova, jež pronesl předseda dánských Národních demokratů, když se ho ptali, zda se náhodou dočista nezbláznil! „Dlouhodobě to sice nepomůže, chceme ale našim lidem dát alespoň malou šanci na normální život beze strachu“. Rozdalo se kolem 150 lahviček.

A teď si možná říkáte, co zázračného onen „elixír“ obsahuje? Není to žádná kouzelná látka, kterou byste nastříkali na přistěhovalce a čekali, že ve vteřině zmizí. Kdepak, je to prý obyčejný sprej na vlasy. Proč zrovna lak na vlasy? To protože v Dánsku jsou jakékoli pepřové a jiné obranné spreje zakázané a pan politik Carlsen chtěl svým občanům dát do rukou něco, co v nich vzbudí alespoň trochu pocitu ochrany v případě útoku migrantů. Zkrátka aby se měli čím bránit!

Co politik však nechápe je, proč byl nařknut z rasismu. Na svém počinu prý neshledává nic urážlivého. Možná za tímto politickým gestem stojí i fakt, že Národní demokraté nepatří na dánské politické scéně zrovna k silným hráčům. Vznikli totiž teprve v roce 2011 a za sebou mají pouze jedny volby s výsledkem 0,21 procent hlasů. A právě onen výstřední politický program s viditelně protiuprchlickými tendencemi tuto strano možná vynese v tamní politice výš.

Na závěr se nabízí jen jedna otázka: Kam se proboha vytratil lidský rozum?

Autor: Mark

Diskuze