Île de Ré - 1
Zdroj: reddit.com
Zajímavé vysvětlení

NEVÍDANÝ ÚKAZ: Muž vyfotil na moři obrovské podivné čtverce. Jejich vznik a důsledky jsou vážně děsivé!

3. 8. 2017

Podivných úkazů ve spojení s mořem se objevilo už více. Teď je tu ale jeden, který má sice vysvětlení, ale za to jde z něj o to větší hrůza. Jak čtverce vznikly a co mohou způsobit?

3 fotky
Snímek pořídil neznámý muž na francouzském ostrově Île de Ré v Biskajském zálivu. na první pohled fotka s historickou věží a francouzskou vlajkou, které dělá zátiší část moře, nepůsobí nijak neobvykle. Druhý pohled už je ale překvapivější.

Na fotce je totiž vidět, jak reliéf mořského povrchu tvoří pravidelné, stejně velké vodní čtverce. Vypadá to, jako by je někdo narýsoval podle pravítka a tak lze jen těžko věřit tomu, že jde skutečně o přírodní úkaz. Je tomu ale tak a má to zajímavé vysvětlení. Ostrov se totiž nachází přesně v místě, kde se protínají dvě moře. Na tom místě se také střetávají dvě odlišná počasí a ta vytvářejí dva druhy mořských vln. Ty se pohybují přesně opačně a díky jejich odporu vzniká právě neobvyklá čtvercová podívaná. A co je na tom nebezpečného?

Sice si tohle místo jezdí fotit mnoho turistů a všichni na čtverce fascinovaně zírají, jenže málokdo si už uvědomuje jejich nebezpečí. Vlny jsou totiž velmi silné, a tak je jejich odpor takový, že když mezi ně vpluje loď, může snadno dojít k její nehodě či potopení, protože nezvládnou nápor intenzivních vln z několika stran. Zajímavé, že? Ale podle vědců pravdivé.

DECHBEROUCÍ MÍSTO NA ZEMI: Mystické moře, které připomíná noční oblohu
Moře: perfektní pomocník pro zdraví i krásu

Autor: bin

Diskuze