Václav Noid Bárta a Miroslav Duda - 1
Zdroj: Profimedia
Nemá to lehké

PRVNÍ KOMPLIKACE: Vašek Noid má první problém s rozvodem! Může za to jeho právník

2. 8. 2017

Vaška Noida Bártu (36) čeká drsný rozvod se zatím ještě manželskou Gábinou Dvořákovou (28). Jak to ale vypadá, první problémy už vznikají a to nečekaně na straně právníka...

6 fotek
Miroslav Duda, který zastupuje zpěváka Václava Noida Bártu (36) v rozvodovém boji s Gábinou Dvořákovou, není advokát a podle zákonů nesmí nikoho oficiálně zastupovat! Nejen Duda, ale i sám Bárta by se tímto jednáním mohli rázem ocitnout v nemalém problému. Duda totiž není zapsaný v České advokátní komoře a podle zákonů si nemůže účtovat peníze za práci pro lidi ani s nimi delší dobu spolupracovat. „Můj právník. Osud nás asi svedl dohromady,“ uvedl Noid v jednom komentáři a hned v dalším přiznal, jak dlouho se s Miroslavem zná. „Já pana Dudu znám pouze cca 4 měsíce,“ uvádí na pravou míru.

Podle informací Expres.cz má Noid za právnické služby platit panu JUDr. Janu Vrabcovi, pod kterým má Duda na veřejnosti vystupovat jako zmocněnec. K této šokující kauze se vyjádřila i mluvčí České advokátní komory PhDr. Iva Chaloupková. „Pokud není osoba zapsaná v České advokátní komoře, nemůže nikoho zastupovat. Pakliže ovšem není v pozici obecného zmocněnce. To by pak ale musela poskytovat službu bez úplaty a pouze jednorázově, nikoliv pravidelně. Pokud by tedy klientovi poskytovala službu coby obecný zmocněnec, musela by to dělat zadarmo,“ sdělila.

V případě, že by Duda jakkoli chyboval či Noidovi uškodil, nemohl by s tím zpěvák nic dělat. „Je to něco, před čím komora klienty velmi varuje, protože to je člověk, který když vám způsobí nějakou škodu nebo špatně poradí, tak se jen těžko domůžete nějakého odškodnění,“ zdůrazňuje Chaloupková.

Duda má být dokonce u Vrabce zaměstnaný jako odborný poradce, který jen pomáhá s administrativou a některými případy. Zvláštní je proto fakt, že se této kauze věnuje více než dost. „Pokud není daná osoba obecným zmocněncem, představuje se jako advokát a poskytuje právní služby za úplatu, dopouští se trestného činu neoprávněného podnikání podle trestního zákoníku a může být za to postihována, přijde-li se jí na to,“ uzavřela Chaloupková.

Autor: veh

Diskuze