Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Dobrák od kosti

Karel Gott udělal dobrý skutek! Komu daroval čtvrt milionu?

13. 8. 2017

Zpěvák Karel Gott (78) patří bezesporu k nejoblíběnějším lidem českého národa. Vždy má úsměv na tváři, dobrou náladu a srší optimismem. Navíc je ale i velmi štědrý a peníze si nesyslí jen pro sebe...

5 fotek
Jeden z nejbližších životních přátel Karla Gotta i jeho letitý osobní řidič Oldřich Havránek (†78) prohrál svůj boj s rakovinou kostí letos v červnu. Jejich přátelství trvalo dlouhých šedesát let. Navzájem se podporovali ve všech životních situacích a Olda si dokonce vzal Gottovu sestřenici Hanku.

Nyní se Karel Gott rozhodl navštívit obec Újezd u Svatého Kříže na Plzeňsku, kde sám vyrostl a kde je také pochován Olda Havránek. Dle deníku Aha! se na místo zpěvák rozjel na konci července a navštívil zde i svou sestřenici Hanku (72), která s Oldou žila v domě po prarodičích.

Karel Gott je dobrák od kosti a zasloužil se o to, že byl Olda pochován ve své rodné obci – urna byla umístěna do hrobky Gottových rodičů. „Slyšel jsem, že se byl podívat na hrobu svých rodičů, na kterém je od července ve schránce urna s pozůstatky pana Havránka. To byl skvělý člověk. Pan Gott udělal to nejlepší co mohl, aby Olda zůstal v obci, kterou tolik miloval,“ řekl deníku Aha! jeden z místních obyvatel.

A to není všechno. Karel Gott obci pomáhá již několik let a nyní pomohl znovu. Daroval 250 tisíc korun na vybudování hřiště pro děti. Je vidět, že mu není jeho okolí lhostejné a má srdce na pravém místě...

KAREL GOTT v zahraniční Tvojí tváři! Jak se jim ikona české hudby povedla?
Nová hudební hvězda: Singl mu přišli pokřtít Gott, Bílá, Krainová i Mareš

Autor: niž

Diskuze