Terorista
Zdroj: Twitter
Brána proti terorismu

ŠÍLENÉ: Chlapec chyboval při písemce, učitelka ho nahlásila a k nim domů vtrhlo komando!

Aktualizováno 21.1. 2016 11:16

Možná i vy patříte mezi lidi, kteří s nástupem moderní komunikační technologie pozapomněli užívat správně pravopis. Avšak jediná chyba může skončit hodně špatně. To na vlastní kůži pocítil malý školák z Anglie.

Teprve desetiletý chlapec zjistil, že zanedbávat školní povinnosti se krutě nevyplácí. Při hodině angličtiny chtěl napsat, že bydlí v řadovém domku (terraced house), ale z neznalosti udělal chybu a napsal, že bydlí v domě teroristy (terrorist house). Protože je chlapec muslimského vyznání, způsobil tím nemalý poprask nejen ve škole, ale i v okolí.

V Anglii mají totiž učitelé nahlašovací povinnost, pokud mají podezření na extremismus. A policii zavolala i chlapcova učitelka. Hned druhý den zahájili vyšetřování přímo u školáka doma, dokonce mu zabavili notebook. V něm by totiž mohl mít informace vedoucí k odhalení teroristické buňky.

"Dokážete pochopit, že se něco podobného stane třicetiletému muži, ale ne malému dítěti. Teď se bojí psát, používat fantazii," komentovala celou událost rodina.

Autor: kn

Diskuze