3D kresby - 18
Zdroj: facebook.com
Dokonalá tvorba

Neuvěřitelné 3D kresby: Umělec kreslí obrázky, které vypadají, jakoby vystupovaly z papíru! Jak to dělá?

13. 2. 2018

Umělec vytváří neuvěřitelné 3D kresby, které vypadají, jako by vystupovaly z papíru. Ve skutečnosti jde ale o obyčejné 2D kresby. Jak to dělá?

16 fotek
Maďarský fanamorfický umělec Sandor Vamos vytváří neuvěřitelné 3D kresby, které vypadají, jako by doslova vystupovaly z listu papíru. S integrálním chápáním úhlů a vnímáním v perspektivě, využívá Vamos chytré stínování, práci s linkami a perspektivou pro vytvoření ručně kreslených 3D optických iluzí.

Písmenka, číslice, zvířata a dokonce i z postavičky Pokémonů díky talentovanému umělci může do značné míry vypadat, jako by ožili. Je to opravdová nádhera!

Anamorfní umění pochází z rané renesance a bylo popularizováno umělci, jako je MC Escher, který vytvářel zkreslené obrazy, jež lze pochopit jen při pohledu z určitého úhlu. Vamos k vytváření své práce používá stejnou techniku. Každý ze svých 2D výkresů vyfotografuje ze specifických úhlů, což vytváří iluzi, že jsou 3D.

Umělec sdílí tajemství svých iluzí v časově omezených videích na svém YouTube kanálu, kde zachycuje fascinující proces svého díla. Své kresby zveřejňuje také na Instagram.

Autor: mk

Diskuze