Princ Philip a královna Alžběta II.
Zdroj: Profimedia
Mají se rádi i po letech

TO JE GÓL: Jak říká Princ Philip královně Ažbětě II.? Intimní oslovení pobaví!

4. 10. 2017

Královna Alžběta II. má od své královské rodiny spoustu vtipných přezdívek! Jak ji například nazývá princ Philip?

6 fotek
Britská královna Alžběta II. a vévoda z Edinburgu Philip mají za sebou již 70 let společného manželství. I přes všechny vládnoucí povinnosti jsou to však úplně normální lidé jako ostatní, a také se oslovují nejrůznějšími přezdívkami. Princ Philip královně Alžbětě II. od začátku vztahu neříká téměř jinak než „my little cabbage“, což v překladu znamená „moje malá kapusto". Tato inspirace zeleninou má ale svůj původ.

Scénárista Peter Mogran se domnívá, že přezdívka vznikla ze známé francouzské fráze „mon petit chou", v překladu jako „miláček" a v angličtině to vyzní právě jako slovní spojení „my little cabbage". Tato přezdívka britské královny od prince Philippa není příliš vhodná, ale princ Philip má pro to svolení. Opačně je to stejné - panovnice je jedinou osobou, která si ke svému manželovi může cokoliv dovolit. 

Tato přezdívka však není jediná od členů královské rodiny, naštěstí jsou ostatní daleko umírněnější. Princ William nedokázal jako malý vyslovit slovo babička, a tak ji místo „granny" říkal „gary", U jejího syna Prince Charlese to bylo hodně podobné, ten jí zase říkal „gan-gan".

 

Autor: misp

Diskuze