Seznamka - 1
Zdroj: Twitter
Která by odolala

Zajímá vás, jak vypadala seznamka v roce 1865? Budete brečet smíchy!

23. 6. 2017

V dnešní době slouží k seznámení spousta aplikací a seznamek. Dřív tomu tak ale nebylo, a když se chtěl někdo seznámit přes inzerát, tak se musel pořádně snažit a mít co nabídnout. Roztomilým důkazem je inzerát tohoto muže.

Max Roser z Oxfordské univerzity nedávno objevil opravdový poklad. Tím byl inzerát pocházející z roku 1865. V něm hledal mladý muž dívku na vdávání a nezapomněl do něho vložit popis svého zjevu a seznam majetku. Je až neuvěřitelné, jak se inzeráty od té doby změnily.

Je mi osmnáct let, mám kompletní set zubů a podporuji Andyho Johnsona. Vlastním osmnáct hektarů půdy a moje pohanka vypadá prvotřídně, s ní také oves a brambory. Mám devět ovcí, dvouletého býka, dvě dojnice a stodolu. Chci se oženit. Chci kupovat chléb a máslo, obruče do sukní pro někoho ženského pohlaví. To je to, co chci. Jen nevím jak toho dosáhnout," napsal.

No není to roztomilé? Z dopisu je zřejmé, že mladík prahl po lásce. Jediné, co by dnešní ženu pravděpodobně zasáhlo, mohl být název inzerátu. V tom totiž stálo „Šance pro starou pannu,“. Tehdejší dívky po nabídce muže se všemi zuby ale jistě skákaly. Snad mu to vyšlo a brzo našel tu pravou.


 

Autor: Beat

Diskuze