HIV, AIDS
Zdroj: isifa.com
Je to venku

NEJČERNĚJŠÍ ROK! Kolik lidí zemřelo loni v Česku na AIDS? Byli mezi nimi i gayové?

9. 2. 2016

Rok 2015 se stal překvapivě nejčernějším v české historie. Co se týká nákazy virem HIV a také úmrtí na nemoc AIDS. Státní zdravotní ústav zveřejnil alarmující informace.

Minulý rok bylo v České republice diagnostikováno 266 nových případů nákazy virem HIV. Zajímé je, že z toho bylo pouze 18 žen. A není to tím, že by na ženy byla infekce hůře přenosná. Naprostá většina nakazených mužů je totiž homosexuální (197), nebo bisexuální orientace. Někteří přiznali injekční užívání návykových látek.

U dalších 32 lidí propukla naplno nemoc AIDS. To znamená, že je postihla poslední fáze nemoci, která je už pouze o oddalování nevyhnutelného konce. A 11 lidí loni na AIDS zemřelo! Potud se nejedná o příliš překvapivé informace. Ale ta poslední překvapivá je. Nejvíce nakažených bylo ve věkové skupině od 40 do 49 let. Nejenže tedy stárne populace nakažených HIV, ale do styku s virem přicházejí i mnohem starší lidé než v minulosti.

Celkově onemocnělo nemocí AIDS v Česku již 458 lidí (nakažených je samozřejmě mnohem víc) a 236 z nich již zemřelo. Upřímnou soustrast.

 

Autor: lup

Diskuze