Městská policie - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
To naštve!

Policistka z Brna našla 11 milionů korun. Co s penězi udělala a jak chudák dopadla?

9. 9. 2017

Zpočátku to byl běžný den v práci jako každý jiný. Zvrat nastal ve chvíli, kdy městská policistka v brněnských Bohunicích nalezla tašku. A ne tak ledajakou!

Taška se nacházela pod předním kolem jednoho ze zaparkovaných automobilů. Když do ní žena nahlédla, nevěřila vlastním očím. V tašce se nacházela hotovost ve výši 1,75 milionu tureckých lir, což je v přepočtu více než 11 milionů korun! A to nebylo vše. Společně s touto sumou se v záhadné tašce nacházely navíc tři platební karty a přes 100 eur (2800 Kč)!

Celá tato událost se odehrála podle serveru Novinky.cz už 3. ledna tohoto roku, policie se ale snažila chránit soukromí majitele peněz, a proto se rozhodla o celé situaci informovat až nyní.

Strážnice pochopitelně nahlásila svůj „objev“ a majitel peněz se o ně přihlásil ještě ten samý den. Převzetí neproběhlo ale jen tak! Následovalo důkladné prověření, zda obnos není výsledkem nelegální činnosti.

Pro dobrotu na žebrotu. Tak by mohla shrnout celý incident policistka, která tašku nalezla. Pokud by tak učinil někdo jiný, měl by nárok na nálezné ve výši deseti procent, v tomto případě tedy přes milion korun! Strážnice, která obnos našla při vykonávání pracovní činnosti, však bohužel žádná procenta nedostane. Tomu se říká smůla!

Autor: veh

Diskuze