Energetický nápoj
Zdroj: Thinkstockphotos
Smrtící energie

VELKÉ NEBEZPEČÍ: Energetické drinky vás nabudí. Konzumace však může mít tragické následky!

30. 4. 2017

Energetické nápoje vám sice dodají energii, přesto byste měli být opatrní. Jejich vedlejší účinky mohou být pro vaše zdraví přímo zničující! Na co byste si měli dávat při jejich konzumaci pozor?

Znají to všichni… Jste unavení, máte před sebou hromadu pracovních povinností, ale energie žádná. Spousta lidí tuto situaci řeší nějakým energetickým nápojem, nebo silnou kávou. Avšak to, že jsou tyto produkty k dostání na našem trhu, neznamená, že jsou zcela neškodlivé. Ba právě naopak. Energeťáky mohou mít pro vaše tělo až fatální následky.

Energy drinky v sobě mají více kofeinu než obyčejná káva. Energii, kterou z nich dostanete, navíc velmi rychle vyprchá a jako bonus „dostanete“ notnou dávku nervozity, silný tlukot srdce a podrážděnosti. To jsou symptomy, o které by málokdo stál, nemyslíte? Pro někoho se slabým srdcem mohou být tyto vedlejší účinky naprosto zničující.

Dalším alarmujícím signálem je fakt, že energeťáky obsahují zhruba 50 gramů cukru na jednu plechovku a to také není nic zdraví prospěšného. Se všemi oblíbenou kávou to také není až tak slavné. Nedávná japonská studie ukázala, že káva paradoxně pomáhá tělu odpočívat. Po dvacetiminutovém opojení energií se tělo přepíná do režimu odpočinku. Z toho všeho tedy vyplývá, že tyto rychlé přísuny energie nemají smysl. Naopak se vyplatí pravidelný kvalitní spánek a vyvážená pestrá strava.

Autor: mic

Diskuze