Aligátoři v ulicích Floridy
Zdroj: Twitter
Horor na Floridě

Děsivé následky hurikánu Irma: Aligátoři se procházejí po ulicích Floridy! VIDEO

12. 9. 2017

Video zveřejněné Američanem na Twitteru ukazuje aligátora přecházejícího silnici a následně jeho přeběhnutí přes chodník do nejbližšího křoví. A to není zdaleka jediné nebezpečí, které se může po úderu hurikánu Irma vyskytnout!

Bohužel aligátoři nejsou jediní, které byste mohli na ulicích Floridy potkat. Úředníci potvrdili, že také výskyt hadů není kvůli hurikánu Irma ojedinělý. Ministerstvo zdravotnictví varuje všechny obyvatele před divokou zvěří, která mohla být Irmou přemístěna. „Po bouřkách buďte opatrní – hadi, aligátoři atd. se mohli přemístit v důsledku silného větru nebo deště," varoval mluvčí. 

Lehce oslabená, ale stále nebezpečná Irma se v pondělí dostala na pobřeží Floridy, kde silný vítr napáchal vysoké škody a také spustil záplavy, které se v některých oblastech staly dokonce rekordní.

Irma klesla na tropickou bouři, ale stále se blíží hurikánové síle. Podle National Weather Service záplavy v centru Jacksonville přesahovaly rekord z roku 1965. Byl ohlášen třetí stupeň povodní. 

 

Více než 120 domů muselo být v pondělé ráno evakuováno v okrese Orange, v blízkosti města Orlando, kde se začaly tvořit velké povodně. Hasiči objeli na lodi všechny domy, co byly pod vodou, a dostali tak další lidi do bezpečí. Několik kilometrů odtud muselo být evakuováno dalších třicet domů, když se pod budovou otevřela velká záchytná vrata. Naštěstí nebyla hlášena žádná zranění!

Autor: misp

Diskuze