Zvuky z vesmíru
Zdroj: isifa.com
Nový song Helenky Vondráčkové?

NASA potvrdila, že astronauti slyšeli z Měsíce nevysvětlitelnou, záhadnou hudbu!

Aktualizováno 23.2. 2016 10:03

Mnoho lidí stále nevěří, že ve vesmíru existuje život. Teď budou možná překvapeni. Členové posádky byli tak vylekaní, že nejdříve ty magické, krásné zvuky, ani nehlásili.

Členové mise Apollo 10, která letěla na Měsíc, byli naprosto konsternovaní, když poprvé uslyšelí hudbu. Přímo ve své kosmické lodi! Jedno bylo jasné, kosmonauti byli odpojeni od Země, tudíž se rozhodně nemohlo jednat o zbloudilé rozhlasové vlny z naší Zeměkoule.

Psal se rok 1969, dva měsíce před historickým přistáním Apolla 11 na Měsíci, když Apollo 10 vstoupilo na lunární orbit, ve kterém jsou všechny kosmické lodě mimo rádiový kontakt se Zemí. V určité části lunárního orbitu nemůže posádka Zemi vidět, natož ji slyšet. Veřejnosti bylo sděleno, že vše proběhlo hladce. Téměř čtyři desetiletí po letu Apolla 10 se ukázalo, že tři kosmonauti zažili při letu na odvrácené straně Měsíce velmi znepokojivé momenty.

Nahrávky obsahovaly zvláštní hudbu, která přicházela do modulu rádia v kosmické lodi Apolla 10. Konverzace mezi třemi kosmonauty byla zajímavá. "Zní to jako, vy víte, jako vesmírný typ hudby," řekl jeden z kosmonautů. "Slyšíte to, ten písklavý zvuk? Toto je velmi podivná hudba," reagoval druhý člen posádky.

Přenos nevysvětlitelné hudby trval skoro hodinu. Těsně předtím, než kosmonauti získali kontakt se Zemí, diskutovali o tom, zda o svém zážitku mají informovat NASA. Přepisy zvukových záznamů mise Apollo 10 byly utajované a nedotčené v archivu NASA až do roku 2008.

Jeden z členů posádky se po letech k nahrávkám vyjádřil s tím, že v celé historii už bylo několik kosmonautů, kteří ve vesmíru slyšeli podivné zvuky. "Jde pouze o audio událost, ale skutečný důkaz je něco jiného," tvrdí kosmonaut Al Worden. 

Ve vesmíru je sex zakázaný. Profesionálové to vydrží
Proč má smysl věřit na pohádky, anděly a záhady
Kosmonauti a sex: jak to dělají ve stavu beztíže?

Autor: DyA Prásk.tv

Diskuze