Reklama
Reklama
Zdroj: YouTube.com
Fyzika je věda

NAPROSTÝ ZÁZRAK: Studenti uhasili požár prázdným hasícím přístrojem! Jak je to možné?

14. 2. 2017

Mysleli jste si do teď, že uhasit oheň lze jen pomocí vody, hasícího přístroje a dalších látek? Co když ale k hašení stačí pouze abstraktní předmět jako je zvuk! Nevěříte? Podívejte se na následující video!

Uhasit oheň může být pořádná věda. Tedy jak pro koho. Nejste-li zrovna experimentátor, postačí vám voda, nebo obyčejný hasičák. Záleží vždy i na velikosti samotného ohně. Pokud ale vymýšlíte další alternativní metody, jak zničit menší požár či ohýnek, může to být velmi záludný oříšek.

Elektroinženýři Seth Robertson a Viet Tran se rozhodli, že uhasí oheň pomocí zvuku! Koho by napadlo,ž e se museli zbláznit, mýlil by se. Tihle dva frajeři totiž ukázali, že je to skutečně možné! A jak se jim něco tkaového povedlo?

Za vším stojí samozřejmě fyzika! Plamen se jim totiž podařilo uhasit za pomoci zvuku. Použili k tomu speciální hasící přístroj, ze kterého ale nestříká obvyklá pěna, kterou všichni znají. Vydává totiž nízkofrekvenční zvukobé vlny, které oheň potlačí natolik, až prakticky zmizí... Fascinující, nemyslíte?

Autor: bin

Diskuze

Reklama
Reklama