Máslo a cibule
Zdroj: Twitter
Šikovný tríček

NAPROSTÁ BOMBA: Natřete trochu másla na rozkrojenou cibuli! Častý problém bude pryč

3. 5. 2017

O cibuli se toho už napsalo hodně a o másle ostatně také. Co se ale stane, když na kousek cibule máznete trochu másla? Naučte se skvělý trik!

Máslo a cibule patří k naprosto základním potravinám, které by v kuchyni měl mít doma každý. Alespoň tedy lidé, kteří nepreferují veganský styl života, což je teď také velký trend. Pokud jste se ale touto vlnou strhnout nenechali a máslo považujete v rozumném množství za vyhovující potravinu, určitě by vám v lednici chybět nemělo. Teď ale k užitečnému triku.

Pokud vaříte, používáte cibuli, tak to prostě je! A kdo používá cibuli, jistě se někdy dostal do situace, kdy krájel, a pak zjistil, že mu nepotřebný kousek zbyl. Je sice pravda, že cibule patří k těm levnějším druhů zeleniny, ale to neznamená, že je dobré plýtvat jí či jakýmkoliv jiným jídlem.

Když vám tedy zbyde kousek cibule, kterou už neplánujete zrovna využít a chcete si jí schovat pro příště, poradíme, co dělat, aby se vám nezkazila nebo ošklivě neoschla. Stačí ji pomazat kouskem másla! Pokud jste ji oloupali celou, nevadí, ptořete ji celou a vložte do igelitového sáčku. Tato užitečná rada by měla vaši cibuli udržet vždy čerstvou!

Zázračné tyčinky do uší: Zřejmě netušíte, na co všechno je můžete použít.
Nejlepší babské rady pro naši krásu

Autor: bin

Diskuze