Dítě
Zdroj: Profimedia
Bizár dne

Na Pardubicku se narodilo dítě s nejšílenějším jménem! To vám hlava nepobere

20. 9. 2017

Téměř každý rodič důkladně vybírá jméno pro svého potomka, protože to se s ním potáhne již celý život. Jsou ale i tací, kteří se svým dětem snad chtějí pomstít. Jak jinak si totiž vysvětlit, že dá někdo svému dítěti takové jméno, jako jedni rodiče z Pardubicka.

Podle portálu www.kdejsme.cz dostalo dítě na Pardubicku v roce 2015 křestní jméno Stehno! Ano, čtete dobře. Vypadá to, že fantazie lidí už zašla opravdu hodně daleko. Jenže matrikářky jen nevěřícně kroutí hlavou.

„Nikoho s takovým jménem tu nemáme. To bych si pamatovala. Takové jméno by musela navíc schvalovat znalkyně,“ prozradila deníku Aha! Monika Lelková z oddělení matriky narození. Ani dle Miloslavy Knappové, která je znalkyní v oboru a řeší žádosti rodičů o neobvyklá jména, by takové jméno neprošlo. A jak je tedy možné, že někdo s takovým jménem žije?

Podle Knappové mohlo jít o rodiče cizince, kteří nemají povinnost řídit se našimi zákony, a tak mohou dát dítěti jméno, jaké chtějí, aniž by ho posuzovali odborníci. Jenže i v tomto případě by jméno mělo být zapsáno v matrice, což u případu Stehno není. A tak je příběh tohoto jména stále pro mnohé záhadou. Jisté ale je, že jestli dítě s takovým jménem opravdu existuje, bude to mít v životě poněkud těžké...

Nejoblíbenější dětská jména za poslední desetiletí
Praštěná jména dětí celebrit

Autor: niž

Diskuze