Letiště Václava Havla
Zdroj: Profimedia
To nikdo nečekal

NEVÍDANÉ: Na letišti Václava Havla zabavili celníci podivnou zásilku. Neuhodnete, co našli!

16. 11. 2017

Minulý týden zažilo pražské letiště Václava Havla pozdvižení. Z nenadání se objevila zvláštní zásilka. Netradiční balík objevili celníci při náhodné kontrole. Zboží

Celníci pojali na danou zásilku podezření již na základě podkladů o zboží, které cestovalo do velmi neobvyklé destinace. Po otevření balíku na ně čekalo nesmírné překvapení. Zabavili skoro 100 tisíc padělaných kondomů, které byly zaslány z Číny.

Byly opatřeny obrazovou ochrannou známkou známéjo výrobce prezervativů. „Zda je zboží padělkem určuje vždy zástupce ochranné známky, se kterým celní úřad, respektive celní správa spolupracuje,“ uvedla dle deníku Metro mluvčí ruzyňské celnice.


Kdyby se padělané prezervativy dostaly k lidem, mohly by způsobit osobní i zdravotní problémy, protože nebyly nikterak testované. Nemusely by být pevné a mohly by praskat. Také ohou obsahovat ftaláty a v konečném důsledky by vznikla škoda i provozovateli ochranné známky, a to až ve výši 7 milionů korun.


Celým případem se zabývá policie a o případném potrestání pachatelů rozhodne až státní zastupitelství, pokud se naplní skutková podstata trestného činu.

Autor: pet

Diskuze