Spánek
Zdroj: Profimedia
Budete koukat...

MUŽI VS. ŽENY: Kdo potřebuje déle spát? Vědci přišli s jasným důkazem!

Aktualizováno 12.3. 2016 16:35

Řekli byste si, že délka spánku rozhodně nesouvisí s pohlavím? Tak to byste se šeredně spletli. Proč a kdo potřebuje trávit delší čas v posteli?

Ač se to někomu může zdát bláznivé, ženy pro svůj spokojený a zdravý život potřebují více času na spánek! S tímto vysvětlením přišli vědci z výzkumného spánkového centra na Loughboroughské Univezitě v čele s ředitelem a profesorem Jimem Hornem. A jaké pro to mají vysvětlení?

"Ženský mozek funguje jinak než u mužů a je složitější, takže jejich potřeba spánku je o něco vyšší. Čím více váš mozek používáte během dne, tím víc potřebuje regeneraci a tím logicky narůstá i potřeba spánku. Ženy mají tendenci dělat více věcí najednou a jsou flexibilní, proto je jejich mozek namáhán o něco víc," objasnil profesor Horne pro DailyMirror.

Ale existují i výjimky. "Muž, který má náročnou práci zahrnující mnoho rozhodování a laterálního myšlení může potřebovat více spánku než průměrný samec. A pokud jde o tradovaný osmihodinový spánek? Čas není vodítko, tím jsou geny a individualita každého člověka. Někomu stačí čtyři hodiny, někdo je i po devíti hodinách unavený a bez energie. Průměrem je však sedm hodin."

Anketa

Kolik hodin denně průměrně spíte?


Hlasovalo 2535 lidí. (Muži: 2297 | Ženy: 238)

Všeho moc škodí, dokonce i spánku! Co vám hrozí, když SPÍTE AŽ MOC
Spánek a štíhlá linie: jak spolu souvisí?
Spíte dost? PŘEHLED, kolik spánku potřebujete v jakém věku!

Autor: lor

Diskuze