Kevin Greenfield - 1
Zdroj: Profimedia
Velké neštěstí

Muž vysoudil přes 57 milionů korun! Kvůli chybě lékařů nemůže dělat to, co je každému přirozené

11. 1. 2018

Jednašedesátiletý muž měl obrovské bolesti. Po hospitalizaci mu lékaři diagnostikovali závažné onemocnění. Mohl se však uzdravit. Během jeho léčby však udělali zásadní chybu a ovlivnili tak pacienta na celý život.

5 fotek
Angličan Kevin Greenfield (61) v roce 2012 trpěl obrovskými bolestmi zad. Byl tedy převezen do nemocnice. Diagnóza, kterou mu lékaři stanovili, z něj nadosmrti udělala mrzáka připoutaného k vozíku.

Po převozu do nemocnice mu lékaři dali léky na zmírnění bolesti. Další den ho čekala magnetická resonance. Nic se však nezdálo být vážné nebo neobvyklé. Další den však vyšetření ukázalo nádor na míše.

Kevin musel okamžitě podstoupit operaci. Věřil však lékařům, kteří říkali, že se po ní zotaví. "Nikdy nemluvili o tom, že by tu bylo riziko ochrnutí. S operací byli spokojení," vzpomínal na tu dobu Kevin v rozhovoru pro Daily Mail.

Údajně mu však podali pozdě antibiotika a v jeho těle se rozšířila infekce. Kevin absolvoval další tři operace. Následně se však dozvěděl, že už nikdy nebude moci chodit. Kvůli chybě lékařů se ale rozhodl po čase soudit a nyní, pět let od operace, dostal odškodnění ve výši cca 57,5 milionů korun.

Autor: mk

Diskuze