Ben Yelland
Zdroj: Twitter
Tichý zabiják

NEUVĚŘITELNÉ: Škrábl se do nehtu a za tři dny zemřel! Co se otci dvou dětí stalo?

18. 6. 2017

Ben Yelland (†38) z Velké Británie se nedopatřením škrábl do nehtu. Do té doby zdravému muži nic nebylo. Najednou se cítil zle. Druhý den zašel k lékaři a za tři dny zemřel. Co se mu stalo? A jak se tomu vyvarovat?

Ben Yelland byl obyčejný zdravý muž v nejlepších letech, co miloval svou ženu a své dvě malé děti. Jednoho dne jej však potrefila zdánlivě banální nehoda. Zranil se hřebíkem do nehtu. A od té doby se začal cítit nemocně. Druhý den už to nevydržel a raději přispěchal do nemocnice ve Watfordu.

Bohužel Benovi už lékaři nemohli pomoci a za další tři dny zemřel. Dostal vzácný druh infekce, která zapříčinila celkovou otravu krve, neboli sepsi. Zdrcená rodina prohlásila: „Ben byl slušný a mírný muž. Miloval svou ženu, své děti, Amie (9) a Freya (6) a dobrou kamarádku Alison". Díky podpoře lidí se jim dařím získávat peníze na financování výzkumu a šířit povědomí o této infekci, kterou lékaři nazývají "tichý zabiják." A jen ročně jí podlehne ve Velké Británii na 44 tisíc lidí.

A jaké příznaky by nás měli varovat a urychleně navštívit lékaře? Projevy začínají velkou únavou, na těle se objevují fleky, člověk je bledý a má vysokou horečku. Může se také objevit zrychlené dýchání, závratě, průjem, zvracení a bolest svalů. A s každou další hodinou od zranění a podáním antiobiotik se zvyšuje riziko úmrtí.
 

Autor: ham

Diskuze