Cestovní pas
Zdroj: Profimedia
Záhadný muž

Muž bez totožnosti: 62 let žil bez dokladů a nikomu to nepřišlo divné!

Aktualizováno 6.8. 2015 14:30

Italský důchodce žil doposud bez jakéhokoliv dokladů. Poté, co mu italské úřady vystavily občanský průkaz, štěstím se rozplakal. Jak je možné, že si toho nikdo nevšimnul?

Pietro se narodil v roce 1953 v italském městě Reggio Emilia. Rodný list mu sice vydali, ale nikdo ho nedostal do ruky a to z toho důvodu, že hned z porodnice se o něho začaly starat řadové sestry. Otec byl totiž neznámý a jeho matka se ho vzdala, protože by ho neuživila.

Když dospěl, začal pracovat bez smlouvy, nájem vždy platil hotově, nikdy necestoval, nebyl přijat do nemocnice, tudíž se nikdy nesetkal s tím, že by po něm někdo chtěl doklad totožnosti.

Poté, co zestárnul, začal mít zdravotní problémy, ale žádný lékař ho nechtěl ošetřit. Zašel tedy na úřad, ale tam ho nemohli nikde najít. „Nejdříve jsme si mysleli, že to není pravda. Bylo velmi obtížné zrekonstruovat jeho život, protože měl o sobě minimum informací,“ uvedla v rozhovoru pro deník La Repubblica úřednice Vilma Viarengová.

Nakonec vše dobře dopadlo a jakmile úřady vystavily Italovi jeho první doklad, byl štěstím bez sebe. „Když jsme mu jeho občanku předali, rozzářily se mu oči, jako by se znova narodil,“ dodala.

Autor:

Diskuze