Pavel Novotný - 9
Zdroj: Tomáš Stacha
Vykecal si vyšší výhru

Moderátor Prásku Pavel Novotný šokoval profíky! Na pokerovém turnaji vyhrál téměř milion

10. 11. 2014

Moderátor a bulvární novinář Pavel Novotný skončil na třetím místě prestižního mezinárodního pokerového turnaje. Odjížděl bohatší o téměř milion korun.

9 fotek
Novotný před právě začínajícím Mistrovství ČR v pokeru v Pražském smíchovském kasinu nečekaně připomněl profesionálům, že i celebrity umí hrát poker. Stal se hlavní hvězdou turnaje PokerStars King's Cup v rozvadovském kasinu.

Za třetí místo ve třídenním turnaji s 550 převážně zahraničními účastníky a startovným 15 tisíc korun bral bezmála třicet tisíc EUR, přestože podle výplatní struktury bylo za toto umístění pouze 22000. Poslední tři hráči v turnaji, Novotný a Němci Philipp Hartmann a Daniel Effendy se ale dohodli na rozdělení peněz. Jak známe Pavla, jednoduše je ukecal.

Ve čtyřdenním turnaji se dokázala prosadit česká špička, přestože cizinici měli obrovskou početní převahu, na osmičlenný finálový stůl se probojovali hned čtyři. Nejdále ale došel Novotný, který z finále, které sledovaly převážně v Německu, Polsku a Rakousku desítky tisíc lidí živě prostřednictvím živého přenostu, nejprve vyprovodil německou krásku Lenu Riemenschneider a přistoupil se soupeři na "deal", který pro něj znamená největší úspěch v profesionální kariéře. Novotnému podle běžných zvyklostí připradnou asi dvě třetiny výhry, zbytek patří jeho sponzorům.

Pavel Novotný je vítězem České Pokerové Tour z června 2013, od září téhož roku drží rekord v nejvyšší individuální výhře (900 000,-) v historii nejprestižnější tuzemské pokerové soutěže. Profesionálem je od roku 2011, aktuálně je společně s PokerStars PRO Martinem Hrubým jediným tuzemským hráčem s profi smlouvou, jako kapitán Card Casino Com PRO teamu získal do dnešního dne na turnajových výhrách dva a půl milionu korun.
 

Autor: pul

Diskuze