Reklama
Reklama
Reshma Qureshi - 1
Zdroj: instagram / youtube
Kráska i zvíře

Šílený útočník krutě znetvořil nádhernou modelku! I přesto je dnes hvězdou přehlídkových mol

9. 9. 2016

Reshma Quereshi si prošla peklem. Je jednou z mnohých žen, které přežily útok kyselinou. I přes značné znetvoření však dělá modelku dál. Dokonce i v New Yorku, ve městě módy!

10 fotek
Indka Reshma Quereshi byla v sedmnácti letech napadena svým švagrem, který jí polil kyselinu sírovou. Dívka utrpěla vážné popáleniny obličeje a přišla o jedno oko. Její krásná tvář byla pryč. Pro mladou  Reshmu se tehdy zhroutil svět. Dokonce i uvažovala o sebevraždě. Po letech však opět našla lásku k životu a je šťastná. Navíc se stala hvězdou přehlídkového mola.

Rashma se i přes své znetvoření mohla na chvíli cítit jako modelka první kategorie. Bylo jí totiž nabídnuto, aby se prošla po mole na jedné z přehlídek v rámci Fashion Weeku v New Yorku.

Dívka vypadala krásně. Na mole se objevila v dlouhých bílých šatech s vyšitými vzory od indického návrháře. Publikum jí uvítalo bouřlivým potleskem. Všichni ocenili její obrovskou statečnost. Objevit se po boku vychrtlých modelek s dokonalým vzhledem určitě nebylo jednoduché. Pro mladou Rashemu to byl však velmi dojemný a neopakovatelný zážitek. „ Nemůžu uvěřit, že to stalo zrovna mě. Byla jsem tam opravdu moc šťastná,“ uvedla.

Rashma nebyla na přehlídce jen za pouhou modelínu. Chůzí po molu vyjádřila svou podporu zákonu, který by zakazoval prodej snadno dostupných kyselin, které každý rok zmrzačí tisíce žen a dětí. Rashma je tak jen jednou z mnoha dalších.

Útoků kyselinou je ročně až 1500, uvedl Jaf Shah, výkonný ředitel londýnské charitativní organizace Acid Survivors Trust International. Nejvyšší počet napadených hlásí převážně Indie. Útok kyselinou a podobnými látkami tam bohužel platí jako forma odplaty ze strany manželů či odmítnutých nápadníků.

Autor: bk

Diskuze

Reklama
Reklama