Miloš Zeman
Zdroj: Profimedia
Volby se blíží

Miloš Zeman zase perlí! Co vzkazuje lidem, kteří chtějí podstoupit eutanazii?

25. 3. 2017

Prezident Miloš Zeman je svými kontroverzními názory známý nejen u nás, ale i v zahraničí. Názor má na všechno a nebojí se ho říct pěkně nahlas. Tentokrát se ale vysmál těm nejslabším - smrtelně nemocným.

5 fotek
Hlava státu v týdnu navštívila Olomoucký kraj, kde se svými názory opět zvedla ze židle koho mohla. Vedle komentování situace ohledně jesenické nemocnice, lázeňství, držení zbraní, kádrovníků, chartistů nebo svého oblíbeného tématu práce novinářů, ale trochu přestřelila. 
 
Návrh poslance z hnutí ANO Jiřího Zlatušky, který navrhl aby v těžkých případech nemocí byla povolena eutanazie, inspiroval Miloše Zemana k tomu, aby se vyjádřil i k takto citlivému tématu. V návrhu důvodové zprávy stojí : "Návrh zákona o důstojné smrti se snaží vyřešit mnohdy neúnosnou situaci pacienta, který trpí vážnou chorobou, případně se rovněž nachází ve stavu nezměnitelného bezvědomí a jeho zdravotní stav vyvolává trvalé fyzické nebo psychické utrpení." 
 
Prezident Miloš Zeman, ale nevyléčitelný zdravotní stav popírá dvěma argumenty. První z nich je podle něj naděje, která je dle jeho názoru u každé nemoci. Druhým argumentem je podle něj fakt, že medicína je dnes již na velmi pokročilé úrovni a proto je schopná potlačit velmi silné bolesti medikací a není tudíž důvod k tomu, aby pacient musel zemřít. Je smutné, že prezident Zeman, který je sám velmi těžce nemocný, nepřipouští diskuzi týkající se vysvobození smrtelně nemocných pacientů a nedá jim šanci na důstojný odchod.  Nebo máte jiný názor?

 

Autor: kam

Diskuze