Ranní předpověď počasí - 21. 7. 2016
Zdroj: TV Nova
Zkažená dovolená

Moderátor TV Nova Michal Jančařík v ohrožení života! Praskla mu sedmikilová ledvina

21. 9. 2016

Když Michalovi lékaři diagnostikovali polycystickou poruchu ledvin, bylo jasné, že následná léčba bude běh na pěkně dlouhou trať. Chtěl si před operací užít pěknou dovolenou. Na ní ale zažil pořádný boj o holý život.

7 fotek
Moderátor musel změnit režim, ubrat na pracovním tempu, přidat pořádný kus odpočinku a pravidelně chodit na vyšetření a testy. Jedná se o neléčitelnou vrozenou nemoc, u které lze ovšem oddálit selhání ledvin vhodnou dietou a podporou funkce ledvin. Moderátor měl dokonce na září naplánovanou operaci poškozené ledviny. Ještě před nepříjemným zákrokem, si ale chtěl užít pěknou dovolenou se svojí rodinou.

„V červenci jsme byli na dovolené v Adršpachu a poslední den mi ledvina de facto praskla. To byl velký malér! Okamžitě jsem jel sanitkou do nemocnice a tam mi řekli, že je to tak rozsáhlé a vážné, že to musí hned ven!“ popisuje Michal pro server Blesk. Michal také uvedl, že již několikrát za poslední měsíce pozoroval krev v moči. Myslel si, že i tentokrát jde o další závat, tento byl ale definitivní.


Pro polycystickou chorobu ledvin, je příznačné, že se vlivem přibývajících cyst ledvina neustále zvětšuje, deformuje a postupným rozšiřováním ledvinových kanálků vznikají stále další a další cysty. Michal měl obrovské štěstí, že lékaří zasáhli včas. Také se netají velkým vděkem směrek k nemocnici v Hradci Králové, kde mu doslova zachránili život.

Autor: sim

Diskuze