Barbie - 1
Zdroj: oficiální zdroj
Inspirace pro dívky

Mezinárodní den žen: Mattel uvedl 17 nových Barbie, které představují úspěšné ženy z celého světa

8. 3. 2018

Před Mezinárodním dnem žen, který se každoročně oslavuje 8. března a připomíná hnutí za práva žen, americká společnost Mattel oznámila uvedení 17 historických a moderních modelů Barbie z celého světa.

Tyto panenky jsou inspirovány 17 různými ženami, které pocházejí z různorodého prostředí a nějakým způsobem inspirují ostatní. S renomovanými osobnostmi, jako jsou například Chloe Kim - nejmladší zlatá olympijská medailistka na snowboardu či Amelia Earth - americká pilotka, která po Charlesi Lindberghovi jako teprve druhý pilot na světě, sama přeletěla Atlantik, se firma snaží ukázat dívkám, že mohou být kýmkoliv a čímkoliv.

Další inspirativní ženou, podle které je vyrobena jedna z panenek, je americká filmová režisérka Patty Jenkins a svův model bude mít například i mexická malířka Frida Kahlo. Jedna z panenek byla věnována i matematičce Katherine Johnson, která se svými výpočty podílela na americkém vesmírném programu, včetně prvního letu na Měsíc. Všechny tyto ženy musely překonat určité překážky, než se proslavily v nejrůznějších odvětvích.

Mezi 17 modely budou například také španělská módní návrhářka Vicky Martínová, italská fotbalistka konžského původu Sara Gamaová, britská černošská boxerka Nicola Adamsová, novinářka a horolezkyně Martyna Wojciecowská z Polska či šéfkuchařka Hélene Darrozeová z Francie. Panenky mají malé slečny z celého světa inspirovat.

Firma tímto krokem pokračuje v sérii Sheroes z roku 2015. Ta je věnována úspěšným ženám, které mají inspirovat mladé dívky. Z této edice pochází například i první panenka, která má na hlavě hidžáb. Je jí model muslimské olympijské medailistky v šermu Ibtihaj Muhammadové.

Oficiální Twitter účet značky sdílel obrázek představující modely Barbie a přislíbil svými panenkami inspirovat ještě více dívek. Lisa McKnight, senior viceprezidentka prezidentky a generální ředitelka Barbie, v oficiálním prohlášení na stránkách Barbie uvedla: "Dívky byly s panenkami Barbie vždy schopny hrát různé role a kariéry a jsme nadšeni, že nyní můžeme uvést další modely inspirované skutečnými ženami, abychom jim připomněli, že mohou být kýmkoliv a čímkoliv."

Autor: mk

Diskuze