Matilda Jones
Zdroj: Profimedia
Malá nálezkyně

Matilda (7) se na dovolené koupala v jezeře. Neuvěříte, co na dně našla!

5. 9. 2017

Sedmiletá Matilda byla s rodiči na dovolené u populárního jezera. Dováděla a potápěla se jako každá holčička v jejím věku. V životě by ji nenapadlo, co na dně jezera objeví. Našla slavný meč Excalibur?

4 fotky
Matilda Jones (7) jela se svou rodinou k jezeru Dozmarry Pool v Anglii, které je úzce spjato s legendou o králi Artušovi. Legenda vypráví, že středověký vůdce Artuš, poté co byl smrtelně zraněný v bitvě u Cammlane, odhodil svůj slavný meč Excalibur právě do tohoto jezera.

Matilda tento příběh znala moc dobře. Otec Paul Jones (51) jí ho před výletem k jezeru vyprávěl. Když se holčička v jezeru potápěla, našla na dně podivný kovový předmět. Paul jí nejdříve nechtěl věřit, šel za ní do vody a sám se přesvědčil. Vytáhl předmět ze dna jezera a nestačil se divit. Byl to meč a ne jen tak ledajaký, měl dokonce 120 centimetrů. 

„Řekl jsem jí, aby nebyla hloupá, že je to jen kus plotu. Když jsem se k předmětu více přiblížil, došlo mi, že je to meč. Má 120 centimetrů, přesně jako Matilda," prozradil otec pro Mirror.

Paul si ale nemyslí, že by se mohlo jednat o ten pravý meč Excalibur. „Nevypadá, že je moc starý. Pravděpodobně byl meč použit při nějakém natáčení filmu," dodal Paul.

 

 

 

Autor: misp

Diskuze